EasyBlog - offline weblog generátor pro Windows

12. 10. 2005

Závěrečná rekapitulace
Zapsáno Zapsáno 13:34 | [Kategorie: novinky] | Trvalý odkaz Trvalý odkaz | Názory Názory 
Přátelé, je čas skončit, napsal jsem zhruba před rokem a půl. Tehdy jsem po krátké době zapracoval všechny připomínky z minulé doby a vydal novou, stabilnější, silnější, krásnější, barevnější verzi a ti, kteří vydrželi a neemigrovali k jiným, ještě více barevnějším systémům, ržáli nadšením.

Pak mě přivedl tuším že Tokugawa na nápad zavést takzvané pluginy, což byly malé moduly, rozšiřující funkčnost EasyBlogu. Tuším, že i on byl otcem myšlenky, že pluginy by měly být placené. Zavedl jsem tedy směšnou částku 100 korun za jeden plugin, načež mě začali někteří méně movití studenti ukecávat, že víc jak 75 korun za něco, co vlastně nepotřebují, nedají. Pár lidí si plugin calendar, comments, případně kombinaci obou koupilo - tímto všech 16 zdravím a děkuji jim za krátkodobé zvýšení mé životní úrovně o dvatisíce korun. Pravděpodobně jsem je projedl.

Začátkem roku jsem pochopil, že vilu s bazénem si za prodej pluginů nekoupím (což jsem ani neplánoval) a nadále je nabídl k dispozici zdarma. Čas plynul, občas se někdo mejlem poptal na zdraví projektu EasyBlog, případně jej nazval mrtvým a já zjistil, že takhle to dál nepůjde. Zkusil jsem ještě zhodnotit vložený čas alespoň symbolicky a to tak, že jsem zveřejnil v záhlaví weblogu informaci o čase stráveném vývojem a o možnosti přispět dobrovolnou částkou na další vývoj. Bez reakce.

Časový odstup mezi předposlední (3. 12. 2004) a poslední (6. 10. 2005) verzí mě přivedl k zamyšlení, zda tento projekt neukončit. V podstatě není co vyvíjet. EasyBlogu byl dohnán k dokonalosti. Těch několik desítek uživatelů, kteří stále ještě používají off-line systém, je zjevně spokojených a ostatní používají zřejmě vyspělejší on-line systémy.

EasyBlogu je v poslední verzi stabilní a funkční produkt pro správu nejen osobních deníčků (viz "Weblogy zpracované pomocí EasyBlogu"). Má-li někdo zájem pokračovat ve vývoji, ozvěte se mi na adresu easyblog@elka.cz a nějak se určitě domluvíme. Nehodlám ovšem nikomu vysvětlovat, proč jsem tohle napsal tak a ne jinak a proč některé názvy proměnných pocházejí z rejstříku učebnice "Praktický gynekolog". Berte tak jak je, nebo dejte ruce pryč.

Tak tedy znovu: pokud se najde nějaký nadšenec, který by se chtěl věnovat dalšímu vývoji EasyBlogu (programováno v Delphi 4.0), jsem ochoten za nějaký poplatek, případně věcný dar (například to krásné barevné autíčko Smart - skutečné, nemyslím model, vy lakomci!) poskytnout mu kompletní zdrojové texty v Delphi.

Děkuji všem čtenářům tohoto weblogu za přízeň a zaslané pohlednice a těším se na vás na E-deníku.

A zazvonil zvonec...

6. 10. 2005

Verze 2.5.1 - implementace KEYWORDS
Zapsáno Zapsáno 09:58 | [Kategorie: novinky] | Trvalý odkaz Trvalý odkaz | Názory Názory 
Novinky:

* Do všech šablon nyní můžete vložit nové klíčové slovo <!-- %KEYWORDS% --> - nastavení v rámci celého projektu provedete na záložce OBSAH. Při psaní příspěvku pak můžete použít jiná klíčová slova (editační pole pod příspěvkem). Při generování se tato vkládají na místo klíčového slova.

* Nové klíčové slovo <!-- %POST_TITLE% --> do šablony pro jednotlivé příspěvky pro lepší SEO optimalizaci. Titulek stránky je doplněn o nadpis příspěvku.

* Nové klíčové slovo <!-- %FINDKEYWORDS% --> do šablony pro jednotlivé příspěvky pro vyhledávání souvisejících příspěvků. Funguje to tak, že ke každému příspěvku si lze zadat tzv. FINDKEYWORDS, neboli vyhledávací fráze, která pak budou použita při generování ke vložení do příspěvku. Do šablony příspěvku pak stačí vložit například tento kód:

<a href="http://www.google.com/search?hl=cs&c2coff=1&q=<!-- %FINDKEYWORDS% -->+site%3Ahttp%3A%2F%2Fwww.elka.cz%2Feasyblog&btnG=Hledat">Hledat související</a>

a vyhledávací robot Google už zařídí vše ostatní snadno a bez námahy :-)

9. 3. 2005

Pluginy od nového roku zdarma
Zapsáno Zapsáno 07:30 | [Kategorie: novinky] | Trvalý odkaz Trvalý odkaz | Názory Názory 
Chevrolet Corvette

Protože skutečný počet platících zájemců o tzv. pluginy do EasyBlogu nepřesáhl počet prstů na všech končetinách nešikovného dřevorubce a nehrozí tedy, že bych si za jejich prodej pořídil vilu s bazénem a nový Chevrolet Corvette, rozhodl jsem se je nadále nabízet zdarma.

Stahujte, instalujte, testujte a radujte se :-)

22. 12. 2004

Vánoce vánoce přicházejí...
Zapsáno Zapsáno 14:00 | [Kategorie: novinky] | Trvalý odkaz Trvalý odkaz | Názory Názory 
Všem příznivcům, ale i odpůrcům nejlepšího off-line blogovacího nástroje na světe i v širé galaxii přeji jen to nejlepší, aby našli pod stromečkem to, co si přáli ze všeho nejvíce a´do nového roku našlápli tou jedinou správnou nohou.

L. Krayzel

ENGLISH

Download

Kategorie

Kalendář

Archiv příspěvků (celkem 76)

Obrazovky

Jak začít

Ikona pro vaše stránky

created by EasyBlog

Weblogy generované EasyBlogem


Toplist