EasyBlog - blogujte off-line, i když to není v módě

15. 4. 2003

Jde to jako po másle
Zapsáno Zapsáno v 00:33 | | Trvalý odkaz trvalý odkaz | Názory Názory 
Jak jsem slíbil včera, v nové verzi je toho opravdu hodně.

Nejprve změny:

* nový správce projektů - nyní lze spravovat více blogů (viz níže) - díky tomu je nyní program oddělen od adresáře blogu
* při editaci, nebo založení nového příspěvku se přes FTP klienta odešle na server i příslušný datový soubor
* lze odeslat všechny datové soubory na server najednou (archivace) - důležité vzdálený adresář na serveru není založen automaticky, je třeba jej založit ručně
* lze načíst a uložit na disk datové soubory uložené na FTP serveru

Správce projektů funguje tak, že při založení projektu se do adresáře CONF uloží soubor nazev_projektu.ebp, kde je uloženo nastavení veškerých parametrů daného projektu (adresáře, šablony, FTP). Výchozí adresář musí existovat; jsou v něm vytvořeny podadresáře DATA a CONF. Do podadresáře DATA jsou nakopírovány vzorové soubory šablon (template.htm, template.rss a template.txt - pouze pokud neexistují). Do adresáře DATA je nakopírovan jeden ukázkový příspěvek.

A opravy:

* při ukládání nového příspěvku se připočetl k datu zadání jeden den navíc


Změna - pracuji na jiném způsobu lokalizace, takže tato verze je zatím bez podpory češtiny. Vzhledem k nově implementovanému správci projektů si budete muset nastavit své existující projekty znovu.

Co do dalších verzí? Z důležitých věcí snad jen šifrování hesla, zapsaného v souboru projektu (zatím se ukládá nešifrovaně), dále vícejazyčná podpora a hlavně propagace v zahraničí. Pokud znáte nějakého zahraničního bloggera, doporučte mu EasyBlog. Díky.

Předchozí příspěvek: Konečně dlouhé články
Následující příspěvek: Oprava šablony pro RSS

ENGLISH

Download

Kategorie

Archiv příspěvků (celkem 76)

Ikona pro vaše stránky

created by EasyBlog