EasyBlog - blogujte off-line, i když to není v módě

3. 12. 2004

Kompresor - konečně!
Zapsáno Zapsáno v 13:53 | [Kategorie: novinky] | Trvalý odkaz trvalý odkaz | Názory Názory 
Novou funkci EasyBlogu nechám představit jejího inspirátora, Jirku Macicha:

Kompresor je nová funkce EasyBlogu vhodná pro nepravidelné návštěvníky vašich blogů, weblogů a fotoblogů, kteří nepoužívají RSS/RDF/Atom. Píšete-li často, z hlavní stránky, kde je třeba posledních 10 zápisků v plném znění, starší spoty rychle zmizí a v archivech se může návštěvník jen dost těžko orientovat, zvláště pokud se snažíte používat co nejkratší perex pro snížení velikosti archivů, které přenášíte přes FTP.

Na stránce kompresoru se zobrazí například posledních třicet (nebo kolik si nastavíte) zápisků v nastavitelné délce (samostatně definovatelný perex - není shodný třeba s tím používaným v kategoriích nebo archivech). Můžete tak nepravidelnému návštěvníkovi nabídnout mnohem lepší orientaci v novějších zápiscích než je luštění jejich obsahu z několikaznakového perexu v měsíčních archivech. Čtenář má mnohem větší prostor zjistit, o čem bude váš zápisek a rozhodnout se, zda-li mu stojí za to, přejít na samostatnou stránku zápisku, kde si přečte celý spot.

Kompresor je vhodný zejména pro často blogující (několik zápisků denně/týdně) nebo bloggery s hodně nepravidelnými čtenáři :-)

Já jen dodám, že pokud chcete používat kompresor, je třeba provést následující:

* zkopírovat si například šablonu pro všechny archivy (archall_template.html) a nahradit v ní klíčové slovo ALL_ARCHIVES slovem COMP_CONTENT (můžete rovněž použít klíčové slovo COMP_COUNT, které vloží do šablony počet generovaných příspěvků kompresoru)
* nastavit si na záložce Nastavení/RSS... cestu k této šabloně, počet příspěvků generovaných do kompresoru, délku perexu a název vygenerovaného souboru
* do CSS si přidejte tyto 4 třídy:
.komp_post, .komp_title, .komp_date a .komp_perex a nastavte jim požadované vlastnosti

Pak už jen zbývá vygenerovat. Pokud z nějakého důvodu nechcete používat kompresor, stačí nechat prázdné pole pro šablonu.

Předchozí příspěvek: Verze 2.5.0.17 - nejlepší věci jsou zadarmo
Následující příspěvek: Vánoce vánoce přicházejí...

ENGLISH

Download

Kategorie

Archiv příspěvků (celkem 76)

Ikona pro vaše stránky

created by EasyBlog