EasyBlog - blogujte off-line, i když to není v módě

12. 10. 2005

Závěrečná rekapitulace
Zapsáno Zapsáno v 13:34 | [Kategorie: novinky] | Trvalý odkaz trvalý odkaz | Názory Názory 
Přátelé, je čas skončit, napsal jsem zhruba před rokem a půl. Tehdy jsem po krátké době zapracoval všechny připomínky z minulé doby a vydal novou, stabilnější, silnější, krásnější, barevnější verzi a ti, kteří vydrželi a neemigrovali k jiným, ještě více barevnějším systémům, ržáli nadšením.

Pak mě přivedl tuším že Tokugawa na nápad zavést takzvané pluginy, což byly malé moduly, rozšiřující funkčnost EasyBlogu. Tuším, že i on byl otcem myšlenky, že pluginy by měly být placené. Zavedl jsem tedy směšnou částku 100 korun za jeden plugin, načež mě začali někteří méně movití studenti ukecávat, že víc jak 75 korun za něco, co vlastně nepotřebují, nedají. Pár lidí si plugin calendar, comments, případně kombinaci obou koupilo - tímto všech 16 zdravím a děkuji jim za krátkodobé zvýšení mé životní úrovně o dvatisíce korun. Pravděpodobně jsem je projedl.

Začátkem roku jsem pochopil, že vilu s bazénem si za prodej pluginů nekoupím (což jsem ani neplánoval) a nadále je nabídl k dispozici zdarma. Čas plynul, občas se někdo mejlem poptal na zdraví projektu EasyBlog, případně jej nazval mrtvým a já zjistil, že takhle to dál nepůjde. Zkusil jsem ještě zhodnotit vložený čas alespoň symbolicky a to tak, že jsem zveřejnil v záhlaví weblogu informaci o čase stráveném vývojem a o možnosti přispět dobrovolnou částkou na další vývoj. Bez reakce.

Časový odstup mezi předposlední (3. 12. 2004) a poslední (6. 10. 2005) verzí mě přivedl k zamyšlení, zda tento projekt neukončit. V podstatě není co vyvíjet. EasyBlogu byl dohnán k dokonalosti. Těch několik desítek uživatelů, kteří stále ještě používají off-line systém, je zjevně spokojených a ostatní používají zřejmě vyspělejší on-line systémy.

EasyBlogu je v poslední verzi stabilní a funkční produkt pro správu nejen osobních deníčků (viz "Weblogy zpracované pomocí EasyBlogu"). Má-li někdo zájem pokračovat ve vývoji, ozvěte se mi na adresu easyblog@elka.cz a nějak se určitě domluvíme. Nehodlám ovšem nikomu vysvětlovat, proč jsem tohle napsal tak a ne jinak a proč některé názvy proměnných pocházejí z rejstříku učebnice "Praktický gynekolog". Berte tak jak je, nebo dejte ruce pryč.

Tak tedy znovu: pokud se najde nějaký nadšenec, který by se chtěl věnovat dalšímu vývoji EasyBlogu (programováno v Delphi 4.0), jsem ochoten za nějaký poplatek, případně věcný dar (například to krásné barevné autíčko Smart - skutečné, nemyslím model, vy lakomci!) poskytnout mu kompletní zdrojové texty v Delphi.

Děkuji všem čtenářům tohoto weblogu za přízeň a zaslané pohlednice a těším se na vás na E-deníku.

A zazvonil zvonec...

Předchozí příspěvek: Verze 2.5.1 - implementace KEYWORDS

ENGLISH

Download

Kategorie

Archiv příspěvků (celkem 76)

Ikona pro vaše stránky

created by EasyBlog